Træningstider

 

Træningstider 2018/19

Mandag:

Kl. 16:00 – 16:45
U10 Piger
Trænere: Nicoline Andersen – Helle Andersen

Kl. 16:45 – 18:00
U14 Piger
Trænere:   Anni Ulderup – Kamilla Asp

GYMNASTIKSALEN(med i kontingentet)
(fra U14-SENIOR)
Kl. 19:00 – 20:00
FYSISK TRÆNING
Instruktør: Dan Ertmann Poulsen

Tirsdag:

Kl. 18:30 – 19:30
U14 DRENGE
Trænere: Rasmus Skovhus – Michael Skovhus -Susanne Christiansen

Kl. 19:30 – 21:00
HERRESENIOR
Trænere: Peter Løve Mark
Holdledere: Henrik Asp, Mikkel Buus

Kl. 21:00 – 22:30
FLOORBALL Voksen
Ansvarlig: Stig Hansen

Torsdag:

Kl. 15:00 – 15:45
TRILLE/TROLLE – U3/U5 MIX                                                                             Trænere: Jette Knudsen, Kamilla Asp, Pia Asp                                       Hjælpetrænere: Jonatan Venborg, Nathasha Egsdal

Kl. 15:45- 16:45                                                                                                    U6/U8 Mix
Trænere: Maria Larsen, Line Jul Pedersen                                   Hjælpetræner:Maria Lassen

Kl. 16:45 – 17:45
U12 Piger
Træner: Louise Andersen

Kl. 16:45 – 17:45
U12/U10 Drenge
Trænere: Thomas Thorsen. Kristian Madsen

Kl. 17:45 – 19:15
U16 Drenge
Trænere: Pia Asp, Kamilla Asp, Nicolai Asp

Kl. 19:15 – 20:45                                                                                                           U14 Drenge         Trænere: Rasmus Skovhus,  Mikael Skovhus,  Susanne Christiansen

Kl. 19:45 – 20:45                                                                                                 U16/U18 Piger – Damesenior                                                                       Træner: Pia Asp.   Holdleder: Mette Bach Laustsen

Kl. 20:45 – 22:15                                                                                                            U18 Drenge/Herresenior                                                                                Træner: Peter Løve Mark                                                                                Holdleder: Henrik Asp og Mikkel Buus

 

Fredag:

Kl. 17:30 – 19:00                                                                                                               Floorball Børn                                                                                                              Trænere: Jens Skødt Larsen og Martin Kimmer Lemvig